עצרת תלמידים והורים בחג כ

עצרת תלמידים והורים בחג כ''ה המחזורים


ססססמשפחות שלמות. ילדי בית-הספר ומוריהם דאגו למשפחות המפונות. הורי הילדים עזרו במזון ובביגוד, והכל בלב פתוח וביד נדיבה. היה זה המגע הראשון האמיתי בין ילדי המושבה לבין ילדי העולים. ההיחלצות לעזרה קירבה לבבות''.

בשנת תשט''ו (1956) סיים את לימודיו בבית-הספר''אוסישקין'' מחזור כ''ה. המאורע צויין בכינוס מחזורים בהשתתפות יותר מ-1000 בוגרים ומורים. ועדה של בוגרים ותיקים קיבלה על עצמה לארגן את הכינוס. ההד היה חיובי ביותר. מכל קצות הארץ נענו בוגרים בני כפר-סבא, והודיעו בהתלהבות על רצונם להשתתף בכינוס. ביום הכינוס חידשה כפר-סבא את פניה. דגלי הלאום קישטו את רחובותיה. מאות בוגרים מכפר-סבא ומחוצה לה, נהרו לחצר בית-הספר. שנים הפרידו ביו המחזורים שנים רבות וגדולות, שנים שבהן הוקמו ונוצרו דברים כבירים, שנים של מלחמת השחרור והקמת המדינה. מחזור כ''ה היה המחזור הראשון אשר התחיל את לימודיו בכיתה א' הראשונה במדינת ישראל.

בין מברכי הכינוס היו מנהליו ומחנכיו לשעבר : אבי-שאול, א. אהרוני, מ. רכבי, א. ירון וי. בר-סמכא, זקן מורי בית-הספר, ראש המועצה המקומית מ. סורקיס, וש. אנגל, אשר גוללו לפני הנאספים את מסכת לבטי תחייתה וייסורי גידולה של המושבה ואת תולדות מוסדות החינוך בה.

בכניסה לבית-הספר ''אוסישקין'', על לוח שיש, חקוקים שמותיהם של תלמידי בית-הספר, שנפלו על משמרתם במערכות ישראל, בהם מראשוני בוגרי בית-הספר, שהשתתפו בפעולות ''ההגנה'' במאורעות תרצ''ו-תרצ''ז כקשרים וכמעבירי נשק בין העמדות שבגבולות המושבה.

יובל לראשון בתי-הספר

במלאות 50 שנה לראשון בתי-הספר בכפר-סבא, בית-הספר 'אוסישקין', ועם סיום מחזור מ' נערכה בסוף שנת הלימודים עצרת חג והשתתפו בה רבים מתושבי המקום ומתושבי הסביבה שבניהם למדו בבית-הספר הזה, שהינו בכור בתי-הספר בשרון.

במסיבת חג שולב כינוס של בוגרי המחזורים ורבים מהם הופיעו לפגישות רעים מרגשות ולבביות. בעצרת הועלו זכרונות ושוחזרו פרקו חיים מהווי בית-הספר, בדיבור, בצלילים ובתמונות. בעצרת בירכו שר האוצר פ. ספיר, שנכדו הוא בין בוגרי בית-הספר השנה, וראש העיריה ז. גלר, שהביע את הערכתו למפעלו הנאה של בית-הספר. קבוצה גדולה של בוגרי בית-הספר ממקומות שונים בארץ סיירה

348


| התוכן | עמוד קודם | עמוד הבא